Çevrimiçi!

Müsait olan en yakın birimle sohbete başlamak için lütfen aşağıdaki online satış temsilcilerine bağlanın

Satış Desteği Yiğit Külahdaş
905327704623
Bizi Arayın 0532 770 46 23
Merhaba! sizin için ne yapabilirim ?
×
Canlı Whatsapp Destek

QR Kod Oluşturucu

QR Kod Üretici

Sadece metninizi, URL'nizi, bir SMS veya vCard iletişim bilgilerinizi girin. Siz yazarken QR kodu otomatik olarak oluşturulacaktır. Oluşturulan QR kod görüntüsünü almak için “İndir” düğmesine tıklamanız yeterlidir (görüntü EPS veya SVG vektör grafiği ve ayrıca yüksek çözünürlüklü PNG, GIF veya JPEG raster grafik formatı olarak mevcuttur). Ayrıca QR kodunu doğrudan kendi web sitenize yerleştirebilir ve kullanabilirsiniz, qr kod oluştur düğmesinin sunduğu koda bakmanız yeterlidir. Elbette QR grafiğini broşür, poster, kartvizit veya diğer ürünlere ücretsiz / ücretsiz (ticari kullanım dahil) yerleştirebilir ve kullanabilirsiniz.

QR kodları, gerçek dünya ürünleri (QR koduyla etiketlenmiş) ile İnternet arasında bir bağlantı oluşturmanın yoludur. Mobil, her yerde, her zaman. QR kodları, bir web bağlantısını bir cep telefonuna aktarmayı çok kolaylaştırdığından, bir siteyi akıllı telefonla ziyaret etmek için önemli ölçüde daha düşük bir engel sağlarlar. Ancak, reklam mesajları, telefon numaraları ve hatta vCard formatındaki tüm kartvizitler gibi diğer metinler ve verilerle de çalışabilirsiniz. Verileri mobil cihazlara kolayca aktarmak için bunları QR kod oluşturucumuzla kodlayın.

QR kod oluşturucumuz hakkında bilgiler

Bu web sitesinde ücretsiz QR kodları oluşturabilirsiniz. QR kodu, bilgileri siyah beyaz noktalarda (veri pikselleri veya "QR kod modülleri" olarak adlandırılır) depolayan iki boyutlu bir barkoddur. Siyah beyaz versiyonun yanı sıra renkli bir QR kodu da oluşturabilirsiniz. Bu kodların sorunsuz çalışabilmesi için kontrastın yeterli olduğundan ve sonucun (renk açısından) negatif olmadığından emin olun. QR kodunuzu daha da iyi hale getirmek için logolu bir QR kodu da alabilirsiniz.

QR KOD OLUŞTURUCU SIK SORULANLAR

1QR Kod Nedir?

Q ve R harfleri hızlı tepki anlamına gelir. Bu koda böyle bir isim verildi çünkü kod geliştirmenin asıl amacı hızlı okunabilen bir kod yaratmaktı. Bu, adının kökenidir. Ancak kodun resmi adı QR Kodudur. QR Kod mobil telefonlarda istenilen web adreslerine kamera yoluyla hızlı bağlanılmasına yarar.

2 QR Kod Nerelerde Kullanılır?

QR Kodunun üretim, lojistik ve satış uygulamaları gibi çok çeşitli uygulamalarda kullanılır. Yaygın günlük kullanım açısından, QR Kodu, Cafe, Restaurant, Otellerde Dijital Menülere hızlı bir şekilde giriş yapmamıza olanak verir.

3QR Kodu Değiştirilir mi ?

Normal, statik QR kodları sabittir. Veriler doğrudan QR kodu grafiğinde saklanır (bu nedenle QR kodları da büyür ve depolanacak daha fazla veri varsa daha karmaşık bir model oluşturur). Bu nedenle, saklanan veriler değiştirilemez. Basılı bir QR kodundaki herhangi bir yazım hatası, diğer basılı materyallerde olduğu gibi değiştirilemez.

Dinamik QR kodları değiştirilebilir / düzenlenebilir. QR kod yönetim platformumuz QR-Server ile kullanılabilirler. Onların temel özelliği, saklanan QR kodu hedef adresinin (URL) herhangi bir zamanda ve istediğiniz sıklıkta değiştirilebilmesidir -

Önemli Not: Lütfen yazdırmadan önce, teknik sınırlamalar nedeniyle statik QR kodlarına dönüştürmenin mümkün olmadığını göz önünde bulundurun. Bu nedenle önemli projeler ve kampanyalar için QR yönetim çözümü QR-Server'ı öneriyoruz.

4 QR kodları standartlaştırılmış mı?

Evet. QR kodu özelliği geliştirici Denso Wave tarafından bir ISO standardı olarak yayınlandı (ISO/IEC 18004:2000 bzw. ISO/IEC 18004:2006).

5 Bir QR kodunda ne tür bilgiler saklanabilir?

QR kodları ikili verileri depolar. Bu nedenle, muhtemelen her türlü bilgi bir QR kodunda saklanabilir. Bununla birlikte, bir QR kodunun depolama kapasitesi maksimum 3 kB (8 bit kodlama kullanılarak) ile sınırlıdır ve bu da doğal olarak görüntüleri ve sesleri doğrudan saklama olasılığını sınırlar. Normalde multimedya içeriği sağlayan bir web sitesine bağlantı, resim galerilerini veya müziği QR kodu aracılığıyla göstermenin daha mantıklı bir yoludur.

Kısa metinleri, SMS'leri, her türlü URL'leri ve web sitelerini (Youtube, Facebook, Ana Sayfalar), iletişim bilgilerini (örn. WiFi erişim kimlik bilgileri, coğrafi ve navigasyon verileri ve çok daha fazlası. Ancak, her QR kod tarayıcısının her tür veriyi işleyemediğini unutmamalısınız. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, “farklı QR kod türleri ve uygulamaları” hakkında genel bakışa göz atabilirsiniz.